Sport

Kumbulla përzgjedh tre mbrojtësit më të mirë në botë

Mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla, së fundmi ka dhënë një intervistë për, “SportWeek”, ku foli për shumë tema, nga defektet që ka e deri te tre mbrojtësit më të mirë në botë.

Defektet – “Më duhet të përmirësohem me këmbën time të majtë”.

Avantazhet – “Përqendrimi në lojë, vëmendja që i kushtoj secilit top dhe vendosmërisë”.

Modeli në fëmijëri – “Gjithmonë më ka pëlqyer Chiellini”.

Tre mbrojtësit më të fortë në botë sot për sot – “Van Dijk, Sergio Ramos, De Vrij. Do të doja forcën fizike të të parit, provojën e të dytit dhe t’i lexoja veprimet si futbollisti i zikaltërve, ai e kupton se ku mund të shkojë topi”.

Postime të ngjajshme
Sport

Nëntë minuta lojë, zhbllokohet rezultati në takimin Juventus – Torino

Sport

Këto janë fjalët e Cimës së Ballkanit para derbit të së dieles

Sport

Në prag të derbit Drita – Ballkani, dy kapitenët e skuadrave tregojnë atmosferën dhe pritshmëritë

Sport

Kjo është nota e Jetmir Topallit në barazimin e skuadrës së tij kundër kampionit në fuqi