Sport

Kuka dhe Feronikeli mbyllin bashkëpunimin

Mbrojtësi, Viktor Kuka e ka shkëputur kontratën me klubin e Feronikelit.

Sot dhe zyrtarisht, Kuka ka vendosur që në mënyrë të dyanshme të ndërpres bashkëpunimin me Niklin, që nga transferimi i tij verën që lamë pas.

Kuka në një intervistë për IndeksOnline, ka deklaruar se nga sot është lojtarë i lirë pasi ka shkëputur kontratën në mënyrë të dyanshme.

 

“Që nga sot do të jem lojtar i lirë, pasi kam shkëputur kontratën me Feronikelin me marrëveshje të dyanshme dhe jam në pritje të ofertave. Pra të dy palët jemi ndarë të kënaqur me marrëveshjen e arritur”, tha ai.

Kujtojmë se mbrojtësi ishte pjesë edhe e Ferizajt, gjithashtu kampion tre herë i Kosovës.

Postime të ngjajshme
Sport

Futbollisti i njohur ndahet me skuadrën e Ulpianës

Sport

Drita merr rrugë për në Turqi, kampionët do t’i zhvillojnë katër ndeshje kontrolluese

Sport

Ja kush janë kandidatët kryesorë për ta zëvendësuar Lampardin te Chelsea

Sport

Chibueze rikthehet në futbollin kosovar, afër marrëveshjes me klubin e njohur