Blic Plus

Kujt i bën dëm më shumë martesa e shumëfishtë, femrave apo meshkujve?

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

A jeni grua dhe keni qenë më parë e martuar? Epo, siç duket kjo mund të jetë gjë e mirë për shëndetin tuaj.

Por, na vjen keq për meshkujt – kjo nuk vlen për ta!

Martesa e shumëfishtë duket se është e mirë për financat dhe rrethin shoqëror të femrave.

Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për meshkujt, forma e tyre fizike bie me aq më shumë gra sa kanë pasur në të kaluarën.

Vlen të ceket se ky studim është publikuar në “Proceedings of the Royal Society B” dhe është përfundim i dy dekadave punë nga Dr. Monique Borgerhoff Mulder.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Blic Plus

Nuk do ta besoni sa paguhet Arbana për një muaj

Blic Plus

Faton Peci i çon “selam” nga Istogu Bekë Berishës...

Blic Plus

Merkel jep lajmin e madh, Kjo vlen edhe për Shqiptarët që jetojnë në Gjermani

Blic Plus

Letra prekëse e një babi të varfër për të pasurin që ia gërvishti veturën