Lajme

Kujdes, këto janë qytetet me më së shumti të infektuar në Shqipëri!

Gjendja me koronavirus është e rënduar edhe në Shqipëri. Vetëm në 24 orët e fundit atje, kanë rezultuar pozitiv 532 persona dhe kanë ndërruar jetë 7 persona.

Qyteti me më së shumti raste në 24 orët e fundit është Tirana me gjithsej 191 raste.

Kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana po ashtu prinë edhe me më së shumti raste aktive.

Gjithsej 6797 raste aktive janë në Tiranë, pas saj vjen Durrësi me 1170 raste, Fieri me 1005, Korça 819 dhe Shkodra me 821 raste.

Në përgjithësi, 12 mijë e 854 raste janë aktive në Shqipëri./Indeksonline/

Postime të ngjajshme
Lajme

Lajm i mirë: Mblidhen 100 mijë euro për shërimin e të riut nga Suhareka

Lajme

Kushdo që e shihni këtë person, lajmërojeni menjëherë policinë

Lajme

Humb betejën me COVID-19, mjeku i njohur kosovar

Lajme

Kjo është procedura për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti