Lajme

Kufiri mes dy shteteve evropiane (Video)

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kufijtë mes shteteve anëtare të Bashkimit Evropian nuk duhet të ekzistojnë fare. E njëjta gjë nuk mund të thuhet edhe për kufirin mes Kroacisë dhe Sllovenisë.

Në këtë kufi legjitimohen të gjithë ata që kalojnë nga Kroacia për në Slloveni edhe pse ky është kufi mes dy shteteve anëtare të BE-së, raporton BlicMmedia.

Kufiri Kroaci – Slloveni ka qenë e paraparë të hiqet pas anëtarësimit të Kroacisë në BE. Ky kufi përveç që nuk është hequr asnjëherë, shkakton edhe kolona të shumta dhe pengesa në lëvizjen e lirë të qytetarëve dhe mallrave.

Bashkatdhetarët tanë që tashmë kanë filluar të kthehen në vendet ku jetojnë, kanë treguar për Blic media se në këtë kufi presin deri në dy tre orë për të kaluar, gjë që nuk do të duhej, sepse kufiri i parë hyrës në BE, për ta është Kroacia./Blicmedia.net/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat