Sport

Kualifikimet për “Katar 2022”, këto janë ndeshjet e sotme

Faza e grupeve në kualifikimet për në kampionatin botëror “Katar 2022” do të vazhdojë sot me disa ndeshje tejet interesante.

Kryendeshja e programit të sotëm do të jetë ajo mes Turqisë dhe Norvegjisë, ndërsa ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo mes Kombëtares së Gjermanisë dhe Rumanisë.

Turqia dhe Norvegjia do të synojnë me çdo kusht fitoren sot, ku në Grupin G i ndanë një vend dhe dy pikë, respektivisht Norvegjia zë vendin e dytë me 13 pikë, kurse Turqia vendin e tretë me gjithsej 11 sosh.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme të fazës kualifikuese në kampionatin botëror “Katar 2022” e gjeni më poshtë:

Grupi E

Republika Çeke – Uellsi (Stadiumi Sinobo) 20:45

Estonia – Bjellorusia (Stadiumi A Le Coq Arena) 20:45

Grupi G

Gjibraltari – Mali i Zi (Stadiumi Victoria) 20:45

Letonia – Holanda (Stadiumi Daugava) 20:45

Turqia – Norvegjia (Stadiumi Sukru Saracoglu Spor Kompleksi) 20:45

Grupi H

Qipro – Kroacia (Stadiumi AEK Arena) 20:45

Malta – Sllovenia (Stadiumi Ta’ Qali) 20:45

Rusia – Sllovakia (Stadiumi Ak Bars Arena) 20:45

Grupi J

Gjermania – Rumania (Stadiumi Volksparkstadion) 20:45

Islanda – Armenia (Stadiumi Laugardalsvoellur) 20:45

Lihtenshtajni – Maqedonia e Veriut (Stadiumi Rheinpark) 20:45.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit