Sport

Kthim në kohë, viti 1984: Këta ishin yjet e miqësores Kosova e Vushtrrisë – Prishtina

Se Kosova ka pasur gjithmon yje të futbollit e tregon edhe kjo foto e realizuar në vitin 1984, shkruan BlicMedia.

Një përballje e zhvilluar në Vushtrri ndërmjet  Kosovës dhe Prishtinës kishte mbledhur yje të mëdhenjë të futbollit të cilët dhanë shumë për historinë e futbollit kosovar.

Kjo miqësore u zhvillua në qytetin e Vushtrrisë, qytet ky i cili gjithmon ka dhuruar futbollistë të mëdhenjë.

Gjyqtar kryesor i këtij takimi ishte Agim Munishi.

Ndërsa  yjet e kësaj miqësoreje ishin:

Shuica,  Spahiu, Rama,  Osmani, Grujevski, Kelmendi, Muriqi,  Venhari,  Cimili, Munishi, Grabanica, Sinani, Avdiu, Imeri, Cana, Shengyli, Q. Xhakoli, Qaka, Vokrri, A.Xhakoli, Domi dhe Shitarica. /BlicMedia.net

 

Postime të ngjajshme
Sport

Edhe Drita ashtu si Ballkani do ta ketë një tifoz special në tribuna

Sport

FFK-së i vidhen 80 topa futbolli, hajni i vë në shitje online

Sport

Bayern 5:0 Dusseldorf, notat e lojtarëve – ky është vlerësimi për Valon Berishën

Sport

Milot Rashica shprehet i lumtur me fitoren