Lajme

Kryetari i Rinisë Jehon Kadrija, ndihet krenar me bashkëpartiakun Endrit Shala

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kryetari i Rinisë në Skenderaj Jehon Kadrija, në një postim në Facebook bëri të ditur se ndihet krenar me bashkëpartiakut e tij për sukseset dhe punën e tij duke thënë se do të jetë deputeti më i votuar, bëhet fjalë për Ministrin e Industrisë dhe Tregëtisë Endrit Shala, raporton BlicMedia.

“Nëse kjo Qeveri ka diçka për çfarë mund të krenohet ai është ministri Endrit Shala,
Në legjislaturën e ardhshme pritet që të jetë deputeti më i votuar, falë VENDIMEVE dhe SUKSESEVE të MEDHA”, shkruan Kadrija.

Siç dihet, pas vendimit për taksë 100% ndaj Serbisë që u dha nga Qeveria Haradinaj, z. Shala vendosi masa reciproke ndaj Maqedonisë së Veriut duke i vënë taksë ne disa produkte.

Për kaq kohë sa z. Shala është duke udhëhequr Ministrin e Tregëtisë dhe Industrisë, ka marr disa vendime dhe ka arritur me sukses t’i realizojë, të cilat janë në të mirën e bizneseve dhe konsumatorit:

– ka nënshkruar vendimin për ndërtimin e inkubatorit të bizneseve në Skenderaj,
– ka dalë në mbrojtje të konsumatorit, për herë të parë obligon kompanitë t’i pastrojnë rezervarët,
– ka dalë në mbrojtje të konsumatorit, përurohen laboratorët e kalibrimit të radarëve dhe alkoolmetrave, etj. /BlicMedia.net/

Nëse kjo Qeveri ka diçka për çfarë mund të krenohet ai është ministri Endrit Shala, Në legjislaturën e ardhshme pritet që të jetë deputeti më i votuar, falë VENDIMEVE dhe SUKSESEVE të MEDHA.

Posted by Jehon M. Kadrija on Thursday, August 22, 2019

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat