Sport

Kryetari i klubit të Rilindjes flet për sfidën ndaj Gjakovës

Skuadra nga kryeqyteti do të përballet sot me skuadrën e Gjakovës, shkruan BlicMedia.

Skuadra e Rilindjes nuk po kalon periudh të mirë të rezultateve në këtë edicion të garave e pikërisht sot ndaj Gjakovës, kjo skuadër simpatike dhe me futbollist tejet të talentuar synojn që tju japin fund rezultateve negative.

Para kësaj sfide tejet interesante në një prononcim për BlicMedia, ka folur Kryetari i klubit Fadil Gashi.

“Edhe pse nuk na priu fati në këtë fillim të sezonit nuk kemi arritur synim tonë aty ku e dëshironim ne gradualisht po ngritemi dita, ditës, jemi një ekip në ngritje”, ka thënë fillimisht Gashi.

“Kam shumë besim në këta djem se vërtet janë talenta futbolli në 4 ndeshjet e fundit kemi tregu vërtet cilsin dhe kualitetin e lojës një ekip me cilsi sportive dhe lojè dominuse. Besoi shumë se deri në fund kampionatit këta djem do jenë aty ku edhe e meritojn”, ka deklaruar Kryetari i klubit Fadil Gashi.

Në fund Gashi ju ka uruar sukses djelmoshave të skuadrës..
“Gjithmonë me ju djema. Suksese talenta të futbollit”.

Rilindja – Gjakova luhet sot në kryeqytet me fillim nga ora 13:00. /BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

Edukatë shembullore e skuadrës së Istogut

Sport

Flitej për Milanin, Liverpoolin e Dortmundin, por Rashica ....

Sport

PSG arrin fitore të madhe ndaj Man United – Barça, Juventusi dhe Chelsea kryejnë detyrën

Sport

Barcelona e kalon lehtësisht Ferencvarosin