Lajme

Kryetari i kësaj komune të Kosovës edhe gjyshin e kishte kryetar në këtë qytet 77 vite më parë

Qëndron Kastratit krytari i Komunës së Kamenicës edhe gjyshin e kishte kryetar të këtij qyteti.

Muharrem Fejza, e ushtroi këtë detyrë nga vitet 1942-‘43, shkruan Gazeta Metro.

Muharrem Fejza– Kastratin e kanë vrarë regjimi jugosllav, po ashtu edhe babai i Qëndronit, Isa Kastrati është vrarë në luftën e fundit nga forcat serbo-çetnike, si pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Muharrem dhe Qëndron Kasatrati

Në zgjedhjet parlamentare të vitit 2017 ai u zgjodh deputet në Kuvendin e Kosovës.

Poashtu në të njëjtin vit garoi për Kryetar të Kamenicës ku arriti të marrë votat e mjaftueshme dhe që nga atëherë e ushtron këtë detyrë.

Aktualisht Qëndron Kastrati është nënkryetar i Partisë Social Demokrate të Kosovës./gazetametro.net

Postime të ngjajshme
Lajme

Paralajmërimi i Donika Kadaj-Bujupit

Lajme

Pamje: Aksident i rëndë në Prizren, ka të lënduar rëndë

Lajme

Valon Syla shkon me ‘mindil’ në Pressing, e tregon arsyen pse veproi kështu

Lajme

Këto janë komunat që nuk kanë asnjë rast aktiv me koronavirus