Lajme

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq merr ‘live’ vaksinën ndaj COVID-19, e para në vendin e saj

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka bërë live vaksinën ndaj COVId-19 duke u bërë njeriu i parë në vendin e saj që merr dozën e parë të Pfizer.

Ditën e sotme ka nisur edhe zyrtarisht vaksinimi në Serbi, që është vendi i parë në Ballkan që e bën diçka të tillë.

Brnabiq duket në video me një bluzë dhe bën vaksinën në një klinikë. Pas saj vaksinën e bënë edhe Darija Kisic Tepavqeviq si dhe Dr. Predrag Kon.

Serbia e ka nisur vaksinimin me 4,875 doza që i kanë ardhur nga Pfizer teksa prite edhe ngarkesat e tjera.

Postime të ngjajshme
Lajme

Infektologu kosovar thotë se edhe në Kosovë mund të jetë i pranishëm varianti i ri i Covid 19

Lajme

Fjalët e fundit që i tha Rugova pak para se të vdiste

Lajme

Nuk ndalet VV: Sveçla duke e kopjuar fjalimin e Kurtit, vazhdon sulmet ndaj Valdete Dakës

Lajme

Daka i reagon Konjufcës: Familja ime është e shqetësuar, kërcënimet ndaj meje të rrezikshme