Lajme

Kryeministri në detyrë reagon për therjen e të riut serb në Mitrovicë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dënuar ashpër rastin e përleshjes dhe therjes së një të riu serb mbi urën e lumit Ibër.

“Dënoj ashpër rastin e përleshjes dhe therrjes së një të riu serb në lumin Ibër. U bëj thirrje organeve të drejtësisë që sa më shpejt të zbardhin rastin dhe fajtorët të marrin dënimin e merituar”, ka shkruar Haradinaj në rrjetin social Facebook.

“Kosova është shtet i të gjithë qytetarëve të saj dhe në vazhdimësi ka qenë shembull i tolerancës dhe diversitetit. Veprimet e tilla janë raste të izoluara dhe asnjëherë nuk do të cënojnë paqen dhe sigurinë në vend!”

Më herët një i ri serb është therur me thikë gjatë një përleshje mes një grupi të rinjësh shqiptarë me një grup serb. I riu është jashtë rrezikut për jetë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat