Sport

Kroatët po mendojnë krijimin e Superligës së Ballkanit me dy divizione, ja cilat skuadra do të merrnin pjesë

Formimi i Superligës Evropiane ka shkaktuar një “tërmet” në botën e futbollit.

Kjo ka ndikuar edhe te kroatët, të cilët janë frymëzuar të krijojnë ligë të re, shkruan Gazeta Olle.

Bëhet fjalë për Ballkan Ligën, e cila sipas tyre, do të përbëhej nga dy divizione me nga 16 skuadra.

Ndeshjet parashihen të zhvillohen me sistem vajtje-ardhje, dhe katër skuadrat e fundit të divizionit të parë bien poshtë, ndërsa katër skuadrat e para të divizionit të dytë ngjiten lartë.

Postime të ngjajshme
Sport

Jo vetëm Mourinho, një tjetër emër i madh i futbollit mund të zbarkojë në Romë

Sport

Prishtina dhe Llapi kanë siguruar tashmë daljen në Evropë, ja sa para do t’i fitojnë

Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të