Lajme

Kreu grabitje të armatosur në një market në Prishtinë, arrestohet 21 vjeçari

Policia e Kosovës në rajonin e Prishtinës ka arrestuar një person të dyshuar për grabitje të armatosur.

Ngjarja ka ndodhur më datën 17.11.2020 në një market në Prishtinë, ku viktimës femër nën kërcënimin e armës i janë grabitur një shumë parash.

Ndaj personit të dyshuar në këtë rast, D.D, mashkull 21 vjeçar janë kryer veprimet hetimore si dhe ato operativo-policore dhe i njëjti në përputhje me aktvendimin e nxjerrë nga prokurori i shtetit është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Arrestimi i personit të dyshuar është bërë në bashkëpunim me Drejtorinë e Policisë në Gjilan.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kjo është gjendja në sallën “1 Tetori” sot

Lajme

E quajtën idiot, reagon sërish i riu që u pa me pankartën në marshin për Palestinën

Lajme

Milaim Zeka: Tomë Gashi e rrah gruan e tij

Lajme

Moti në Kosovë – parashikimi për pesë ditët e ardhshme