Sport

Krasniqi tregon se çfarë i tha babai i tij në fillim të karrierës

Robin Haxhi Krasniqi tashmë është kampion i botës në boksin profesionist, pasi fitoi meçi ndaj gjermanit, Boesel.

Krasniqi, mbanë me vete brezat e kategorisë së mesme WBA dhe IBO.

Kampioni ynë në një intervistë për “Rubikon” zbulon se çfarë i tha babai i tij, kur Krasniqi kishte filluar të merret me boks.

“Shiko djali im, mendo shumë mirë se nuk është mirë dhe lehtë për prindërit me të pa para atyre shikuese duke humbur, mendohu mirë se çfarë dëshiron, se këtu duhet punë e madhe”, tha Krasniqi në “Klan Kosova”.

Postime të ngjajshme
Sport

Rezultate të dobëta të Llapit, Batatina “kërcënon” futbollistët

Sport

“Legjendat” fajësojnë lojtarët e Llapit

Sport

Juventus merr fitore të madhe në Ukrainë, shkëlqen Morata

Sport

Gjyqtarët gjilanas përsëri do ta ndajnë drejtësinë në derbin e zjarrtë lokal