Sport

Krasniqi: Prishtina gjithmonë e gatshme për ndeshje si kjo ndaj Bodo/Glimt

Mbrojtësi i djathtë i Prishtinës, Besnik Krasniqi, ka folur për ndeshjen e radhës ndaj Bodo/Glimt.

Prishtina po vazhdon me shumë sukses aventurën e saj në UEFA Conference League.

Skuadra jonë arriti që në raundin e dytë ta kaloi skuadrën nga Uellsi, Connah’s Quay Nomads dhe tashmë në raundin e tretë do të përballet me Bodo-Glimt.

Parashikohet të jetë një ndeshje e vështirë për skuadrën tonë, por që natyrisht edhe Prishtina ka treguar potencialin e saj dhe se një kualifikim tutje nuk është i pamundur.

Futbollisti i kësaj skuadre, Besnik Karasniqi, tha për GazetaBlic Sport tha se janë të motivuar për këtë takim.

”Ne gjithmonë besojmë në rezultate pozitive para çdo ndeshje. Ne jemi të motivuar edhe për këtë takim, e dimë që e kemi mjaft të vështirë, por nuk është asgjë e pamundur. Ne do të japim maksimumin tonë”, tha Krasniqi.

Ndeshja e parë në mes Prishtinës dhe Bodo-Glimt do të zhvillohet të enjten me fillim nga ora 20:00, në stadiumin “Fadil Vokrri”

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar