Sport

Krasniqi e mrekullueshme, mposht me IPPON italianen Giorda

Distria Krasniqi është përballur me italianen Francesca Giorda në ndeshjen e parë të Kampionatit Evropian në Lisbonë të Portugalisë.

Pas Nora Gjakovës, edhe Krasniqi ka vazhduar përpara në raundin e tretë duke mposhtur italianen, transmeton lajmi.net.

Ky meç u zhvillua në kategorinë 47 kilogramë dhe Krasniqi rezultoi të jetë më e suksesshme sesa italianja.

Krasniqi është kualifikuar në raundin e tretë dhe është në rrugën e duhur për t’i siguruar Kosovës një medalje.

Postime të ngjajshme
Sport

Liga e Parë, sot do të mësohen dy skuadrat që futen në Superligë

Sport

Prishtina e quan ndeshjen ndaj Gjilanit më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit

Sport

A do të kthehet Ronaldo në Sporting? Flet Jorge Mendes

Sport

Lista e 10 sportistëve më të paguar sipas Forbes