Sport

Krasniqi bëhet me skuadër të re, synon ftesën nga Kosova

Portieri shqiptar, Mërgim Krasniqi ka nënshkruar për Örebro Sk në elitën e futbollit suedez.

Aty Krasniqi do të gjej një tjetër shqiptar – Agon Mehmetin i cili prej disa edicionesh është pjesë e këtij klubi.

Krasniqi deri më tani ishte aktivizuar vetëm në ligën e dytë suedeze.

Me këtë transferim, 28-vjeçari do të provoj të fitojë dhe një ftesë nga Përfaqsuesja e Kosovës.

Postime të ngjajshme
Sport

Armando Broja gjen sërish golin

Sport

Vendoset se në sa shtete do të luhen ndeshjet e Euro2021

Sport

Ibrahim Dreshaj tregon klasin e tij, asiston në golin e dytë të Heerenveeen ndaj Feyenordit

Sport

Burreli i Samuel Nikajt triumfon pastër ndaj 2 Korrikut në Durrës