Lajme

Krasniqi: Arrestimi i 22 policëve, skandali më i madh në drejtësinë e Kosovës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, i ftuar në emisionin ‘Pressing’ të televizionit T7, ka thënë se aktakuza ndaj 22 policëve në rastin e gylenistëve është skandali më i madh në drejtësinë e Kosovës.

“Aktakuza ndaj 22 policëve për rastin e gylenistëve mendoj se është skandali më i madh në drejtësinë e Kosovës”, ka thënë Kransiqi në Pressing të T7.

Gjithashtu Krasniqi tha se përgjegjësia bije mbi urdhërdhënësit dhe jo policët.

“Policëve dikush u ka dhënë urdhër, andaj përgjegjësia bije mbi urdhërdhënësit. Dhe jo mbi ata që kanë ndjekur urdhëratë”, ka thënë Krasniqi në Pressing.

Ai ka thënë se kjo çka ka ndodhë është e padrejtë.

“Kjo nuk është dashtë të ndodhë, është tepër e padrejtë. Jam i bindur se policët nuk kanë asnjë faj”, është shprehur Krasniqi.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat