LajmeZgjedhjet

KQZ, takim me përfaqësuesit e institucioneve të sigurisë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Në kuadër të përgatitjeve për zgjedhjet e parakohshme për Kuvend të Kosovës që mbahen më 6 tetor, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban takim pune me përfaqësues të institucioneve të sigurisë.

Në këtë takim pune do të diskutohet lidhur me programin orientues të sigurisë për zgjedhjet.

Në këtë takim marrin pjesë edhe përfaqësues të Policisë së Kosovës, Prokurorisë së Shtetit, Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa dhe Këshillit Gjyqësor të Kosovës, njofton IndeksOnline.

Takimi është planifikuar të mbahet në Hotel “Emerald” me fillim prej orës 9:30.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat