Sport

Kosovës do t’i bashkohen edhe dy lojtarë për miqësoren me Jordaninë

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll sot nga ora 18:00 do ta zhvillojë stërvitjen e fundit para ndeshjes së nesërme miqësore kundër Jordanisë.

Dardanët do të udhëheqin këtë herë nga trajneri i ri Primozh Gliha, që zëvendëson Berndard Challandesin, i cili u shkarkua muajin e kaluar.

Në përgatitjet e fundit nga Dardanët pritet të bashkohen edhe kapiteni Amir Rrahamani dhe portieri Arijanet Muric, të cilët munguan në stërvitjen e kaluar.

Për Kosovën kjo miqësore është një test i rëndësishëm para takimit të së dielës, ku ndeshet me Greqinë.

Përballja Kosova – Jordani do të luhet nga ora 18:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, derisa biletat e ndeshjes kanë dal në treg ditën e djeshme.

Related posts
Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Sport

Kosovare Asllani shënon gol për Real Madridin në Ligën e Kampionëve të femrave

Sport

Ky pritet të jetë kundërshtari i radhës i Furyt

Sport

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Barcelona

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *