Lajme

Kosovë, vazhdon procesi i vaksinimit anti COVID-19

Në vend po vazhdon procesi i vaksinimit antiCOVID-19.

Edhe 100 mijë e 620 doza të vaksinës anti-COVID pritet të arrijnë së shpejti në Kosovë.

Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi nga Programi i UNICEF në Kosovë.

Ministria e SHendetësisë njofton se numri i përgjithshëm i të vaksinuarve në nivel vendi është 57,615.

“Procesi i vaksinimit po kryhet sipas të gjithë parametrave të sigurisë dhe cilësisë nga ekipe të trajnuara në të gjithë vendin”, thuhet në njoftim.

Ministria njofton se të hënën ka pranuar edhe 3510 vaksina që janë pjesë e asistencës së BE-së për vaksinimin kundër COVID-19 në Kosovë

Postime të ngjajshme
Lajme

“Bisha” që u rrokullis në bjeshkët e Deçanit, dalin detajet se cila është vlera e saj

Lajme

Reagon koloneli amerikan që shërbeu në Kosovë, pasi mbështetësi i Kurtiti tha se SHBA’ja nuk duhet të përzihet në punët e brendshme të Kosovës

Lajme

Ja cili është qyteti i fundit i çliruar nga Serbia 22 vjet më parë

Lajme

Rufki Suma i çon ‘selam’ Ramiz Lladrovcit si kryetari më i mirë i zgjedhur