Sport

Kosovë U21 – Shqipëria U21, përfundon me këtë rezultat

‘Dardanët e rinj’ u përballen me Shpresat në kuadër të të kualifikueseve për Kampionatin Evropian 2023.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me rezultat të bardhë 0-0.

Teksa, kur po zhvillohej minuta e 60’të e takimit, Shqipëria arriti të kalojë në epërsi me anë të mesfushorit Karrica.

7 minuta më vonë ‘Dardanët e rinj’ u kundërpërgjigjën me golin e sulmuesit Erolind Krasniqit, duke barazuar shifrat e rezultatit në 1-1.

Në kohën shtesë golin e fitores e shënoi Sejdiu, i cili gjeti rrjetën pas një aksioni në qendër të mrbojtjes kuqezi.

Momentalisht Shqipëria gjendet në vendin e tretë në grupin G me nëntë pikë, ndërsa Kosova është e katërta me gjashtë pikë.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme