Sport

Kosovë – Jordani: Publikohen formacionet zyrtare, “Dardanët” me disa ndryshime

Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë në mbrëmjen e sotme një miqësore tejet interesante.

Në stadiumin “Fadil Vokrri”, djelmoshat tanë do të përballen me Jordaninë, raporton FrontOnline.

Ndeshja në fjalë është miqësore dhe nis nga ora 18:00.

Djelmoshat e Kosovës sot do t’i drejtojë trajneri slloven, Primoz Gliha, i cili e ka marrë “timonin” e skuadrës pas shkarkimit të Bernard Challandesit.

Trajnerët e të dyja skuadrave tashmë i kanë publikuar formacionet zyrtare.

KOSOVA (3-4-3): Muriq, Kryeziu, Rrahmani, Aliti, Vojvoda, Shala, V.Berisha,Fazliji, Rashica, Halimi, Muriqi

JORDANIA (3-5-1-1): Abulaila, Dumeiri, Nasib, Abuhasheesh, Abdullarman, Marde, Halkal, Rawabdeh, Haddad, Falsal, Olwan.

Ndryshe, Kosova pas katër ditësh luan në Athinë ndaj Greqisë për ndeshjen e fundit eliminatore për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *