Sport

Kosovë – Greqi: Zbulohen formacionet e mundshme

Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë sonte ndeshjen e radhës në kuadër të kampanjës eliminatore për Kampionatin Botëror “Katar 2020”.

Pas fitores së madhe në Batumi kundër Gjeorgjisë (0:1), “Dardanët” zhvillojnë sonte një tjetër ndeshje.

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, Kosova do të luajë përballë ish-kampiones së Evropës, Greqisë.

Ndeshja në fjalë është e vlefshme për grupin B eliminator dhe luhet nga ora 20:45.

Faqja e mirënjohur, “Kosovan Football” ka publikuar formacionin e mundshëm për ndeshjen e sotme, i cili duket kështu:

Muriq; Vojvoda, Rrahmani, M.Kryeziu, Hadërgjonaj; Dresheviq, Loshaj, Berisha; Bytyqi, Rashica, Muriqi.

Kurse, formacioni i mundshëm i helenëve pritet të jetë ky si më poshtë:

Kosova pas tri ndeshjeve të zhvilluara në grupin B ka tri pikë, kurse Greqia pas dy ndeshjeve ka vetëm dy pikë.

Në dy përballjet e fundit direkte, një ndeshje mes Kosovës dhe Greqisë u mbyll baras dhe një tjetër e fituan helenët.

Postime të ngjajshme
Sport

Real Madridi pa pesë futbollistë të rëndësishëm ndaj Valencias

Sport

Drenica, liderja e re e Superligës: Tahir Lushtaku synon daljen në garat evropiane me skuadrën nga Skënderaj

Sport

Eksperti britanik inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”

Sport

Tetë pjesëmarrës nga Kosova do të vijojnë kursin evropian për administratorë sporti