Sport

Kosovë – Greqi, ja ku do të transmetohet direkt ndeshja e sotme në “Fadil Vokrri”

Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë sonte ndeshjen e radhës në kuadër të kampanjës eliminatore për Kampionatin Botëror “Katar 2020”.

Pas fitores së madhe në Batumi kundër Gjeorgjisë (0:1), “Dardanët” zhvillojnë sonte një tjetër ndeshje, raporton FrontOnline.

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, Kosova do të luajë përballë ish-kampiones së Evropës, Greqisë.

Ndeshja në fjalë është e vlefshme për grupin B eliminator dhe luhet nga ora 20:45.

Kosova pas tri ndeshjeve të zhvilluara në grupin B ka tri pikë, kurse Greqia pas dy ndeshjeve ka vetëm dy pikë.

Në dy përballjet e fundit direkte, një ndeshje mes Kosovës dhe Greqisë u mbyll baras dhe një tjetër e fituan helenët.

Ndeshja do të transmetohet drejtpërdrejt në kanalin e parë të Radio Televizionin të Kosovës (RTK 1) dhe gjithashtu në Super Sport Kosova

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar