Lajme

Kosovarit i shpërthehet goma në Serbi, kërkon ndihmën e qytetarëve

Të shpeshta janë rastet kur kosovarët përballen me probleme të veturave përderisa janë në territorin serb.

Njësoj ndodhi edhe mëngjesin e sotëm.

Një qytetar që po vinte nga jashtë ka njoftuar se ka mbetur në Novi-Sad të Serbisë për shkak të një problem me gomën e veturës.

I njëjti ka kërkuar ndihmë nëse ndokush mund të kalojë në këtë rrugë dhe t’i ndihmojë për tu kthyer në Kosovë.

Postime të ngjajshme
Lajme

“Bisha” që u rrokullis në bjeshkët e Deçanit, dalin detajet se cila është vlera e saj

Lajme

Reagon koloneli amerikan që shërbeu në Kosovë, pasi mbështetësi i Kurtiti tha se SHBA’ja nuk duhet të përzihet në punët e brendshme të Kosovës

Lajme

Ja cili është qyteti i fundit i çliruar nga Serbia 22 vjet më parë

Lajme

Rufki Suma i çon ‘selam’ Ramiz Lladrovcit si kryetari më i mirë i zgjedhur