Sport

Kosovari Denis Ahmetxhekaj shënon në Ligën e Kampionëve

Futbollisti kosovar, 19 vjeçar që luan për ekipin e FOLA Esch nga Luksemburgu ka shënuar gol sonte në Ligën e Kampionëve.

Kosovari shënoi gol në minutën e 66-të për ta barazuar rezultatin kundër Lincoln Red Imps.

Ahmetxhekaj luan në pozitën e mesfushorit dhe për momentin ka shtetësi të Luksemburgut.

Postime të ngjajshme
Sport

Eksperti i jep shpresë Eriksenit: Mund të luajë me një kusht

Sport

Astrit Selmani, i pari që e realizon “hat-trick” në Conference Leauge

Sport

“Bombardon” përsëri Muriqi, realizon gol të bukur në miqësore me Lazion

Sport

EKSKLUZIVE: Agon Llugiqi bëhet me ekip të ri