Sport

Kosovare Asllani shkruan historinë te Real Madridi

Futbollistja nga Kosova, Kosovare Asllani, po vazhdon me formën e lartë në futbollin spanjoll, shkruan Zeri.info.

Skuadra e Real Madridit shënoi fitore 3-1 sot ndaj Valencias, teksa Asllani mori gjithë vëmendjen në këtë ndeshje.

Reprezentuesja e Suedisë shënoi të tre golat e fitores brenda tre minutave (67, 68 dhe 70), duke qenë kështu më meritorja në këtë fitore.

Përveç kësaj, Kosovare Asllani ka hyrë edhe në historinë e klubit të femrave te Real Madridi.

31 vjeçarja është bërë sot futbollistja e parë në histori të klubit që realizon ‘het-trik’.

Postime të ngjajshme
Sport

Zymberi shpërthen ndaj Klodian Duros

Sport

Gani Sejdiut po i dhimbset gjendja në të cilën ndodhet Feronikeli

Sport

Rexha ndez derbin

Sport

Lushtaku pyetet se a do të rikthehej te Drenica, kjo është përgjigjja e tij