Sport

Kosovare Asllani nuk po ndalet, shënon dy gola ndaj Eibarit

Sulmuesja nga Kosova, Kosovare Asllani ka shënuar dy gol sot në fitore 1:3 ndaj Eibarit, duel ky që u zhvillua në kuadër të rundit të gjashtë në Ligën e vajzave.

Asllani shënoi dy herë nga penalltia në minutën e 47’të dhe 54’të të takimit, duke i ndihmuar skuadrës së Realit që ta fitojnë këtë takim, shkruan IndeksOnline

Representuesja e Suedisë tashmë ka 6 gola, pra bëhet golashënuesja më e mirë në Ligën spanjolle për vajza.

Postime të ngjajshme
Sport

Ballkani po kryeson, por ja kush ishte lidere e Superligës pas xhiros së 15-të në sezonin e kaluar

Sport

14 referë në ndeshjet e Superligës këtë sezon, ja cili është deleguar në më së shumti ndeshje

Sport

Kjo ishte premia që futbollistët e Dritës morën pas fitores ndaj Gjilanit

Sport

Tre trajner të “dorëhequr” këtë sezon, por vitin e kaluar numri ishte shumë më i madh