Sport

Kosovare Asllani në mesin e futbollisteve më të mira në botë

Futbollistja Kosovare Asllani është rënditur e teta në mesin e top 50 futbollisteve më të mira aktualisht në botë, gjë e cila është bërë në bazë të votimit që është bërë nga mediumin Goal.com.

Asllani që sivjet fitoi medaljen e bronztë me Suedinë në Olimpiadë, është futbollistja kryesore në ketë sezon te ekipi mbretëror i femrave Real Madrid.

Që nga viti 2020, kur edhe është transferuar te skuadra spanjolle ka regjistruar 31 paraqitje dhe ka shënuar 16 gola, transmeton Klankosova.tv.

Asllani gjatë karrierës së saj ka luajtur në kampionatet më të forta të futbollit femëror si në Suedi, Angli, Francë e Amerikë

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *