Sport

Kosovare Asllani me një gol dhe një asistim, e ndihmon Realin të kualifikohet në Champions League (Video)

Kosovare Asllani me një gol dhe një asistim, e ndihmon Realin të kualifikohet në Champions League.

“Los Blancos” e kanë mposhtur Real Sociedadin me rezultat 3-2 në kategorinë e femrave dhe kanë siguruar kualifikimin në Champions League për sezonin tjetër.

Skuadra e futbollistes kosovare, arriti të bëjë një rikthim senzacional, ku përkundër se ishin duke u mposhtur 0-2, e rikthyen rezultatin në 3-2, shkruan Gazeta Olle.

Lojtarja e ndeshjes ishte Asllani e cila shënoi një gol dhe dhuroi një asistim fantastik te goli i fitores.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë