Sport

Kosova U21 vs Shqipëria U21, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të takimit Kosova U21 – Shqipëria U21.

Sot në stadiumin “Fadil Vokrri” më fillim nga ora 19:00, do të ndeshen Shpresat e Kosovës me ata të Shqipërisë, shkruan Gazetasheshi.com

Kosova U21 dhe Shqipëria U21 gjenden në grupin e tretë dhe do të takohen mes vete në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Të dy trajnerët kanë ardhur më formacionet më të mira që kanë në dispozicionin e tyre.

Formacioni zyrtar i Kosovës U21 (4:4:2): Nreca Bisinger, Kurtulus, Vitija, Sadriu, Limani, Mustafa, Zekaj, Jashari, Kqiku, Idrizi. Kryetrajner: Rafet Prekazi

Formacioni zyrtar i Shqipërisë U21 (4:3:3): Selmani, Selmani, Sota, Mala, Tuci, Ademi, Kraja, Mitaj, Çokaj, Muci, Marku. Kryetrajner: Džemal Mustedanagić

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë