Sport

Kosova U21 kërkon t’u jap fund rezultateve jo të mira, në ‘Fadil Vokrri’ pret Austrinë

Kombëtarja U21 e Kosovës rikthehet në aksion, në kualifikimet për Kampionatin Evropian të vitit 2021.

‘Dardanët’ e rinj në ‘Fadil Vokrri’ presin Austrinë, në ndeshjen që fillon nga ora 19:00, shkruan lajmi.net.

Në ndeshjen e parë në Austri, Kosova është mundur 4:0.

Pas gjashtë ndeshjeve, Kosova ka vetëm gjashtë pikë, duke u renditur në vendin e pestë në grup, dhe në katër ndeshjet e fundit, numëron katër humbje.

Në anën tjetër, Austria renditet në vendin e dytë, pozitë që ndihmon Play Off.

Lista e trajnerit Rafet Prekazi për ndeshjet e tetorit te Kosova U21.

Postime të ngjajshme
Sport

Këta janë golashënuesit më të mirë pas tetë xhirove në Superligën e Kosovës

Sport

Këtë sezon Ballkani me Dritën po udhëheqin, por ja si dukej tabela e Superligës pas 8 javëve të sezonit të kaluar

Sport

Në mesjavë xhiroja e nëntë, super derbi në Therandë

Sport

Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Berisha merr një notë të madhe për paraqitjen e sotme me Akhmatin