Sport

Kosova U19 e arrin fitoren e parë në Evropian

Kosova U19 e ka arritur fitoren e parë në Kampionatin Evropian të Divizionit B.

Vashat dardane në ndeshjen e tretë janë ballafaquar me vashat e Bosnjë e Hercegovinës.

Rezultati në këtë takim është mbyllur me rezultat 30:28, në të mirë të vashave tona. Në pjesën e parë vashat tona e mbyllën me disavantazh prej 3 golave, 14:17, kurse në pjesën e dytë e treguan potencialin e tyre duke e përmbysur atë me rezultat 16:11.

Megjithatë, në këtë përballje duhet të përmendim se shpresat e Kosovës, treguan karakter dhe lojë të fortë duke e dëshmuar potencialin e tyre.

Kujtojmë që në dy përballjet e para Kosova, ka pësuar dy humbje, ndërsa kjo është fitorja e parë dhe tani ndodhen në pozitën e katërt me 2 pikë.

Postime të ngjajshme
Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit me këngën “Ani moj Shqipni”

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet

Sport

Dukagjini aranzhon miqësore me skuadrën e Ligës së Parë, ja kur do të zhvillohet!