Sport

Kosova U17 vs Luksemburgu, kjo skuadër shënoi fitore

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kombëtarja e Kosovës U17 ka shënuar fitore në miqësoren e zhvilluar sot si mysafire e Luksemburgut, me rezultat 2:0.

Të përzgjedhurit e Besnik Kollarit treguan lojë të mirë në këtë miqësore dhe në fund me meritë iu gëzuan fitores me golat e shënuar nga Justin Gjergji, në minutën e 60-të dhe Muharrem Merovci, në minutën e 80-të.

Kësaj radhe të gjithë lojtarët e ftuar ishin nga Evropa.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv