Sport

Kosova triumfon ndaj Moldavisë

Ka përfunduar ndeshja e sontme mes Kosovës dhe Moldavisë, e fundit për këtë cikël të Ligës së Kombeve.

Përfaqësuesja e Kosovës ishte nikoqire e Moldavisë sonte në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kryeqytet, raporton “Zeri.info”.

Ndeshja e vlefshme për grupin 3 të Ligës C të Kombeve, i takoi vendasve me rezultat minimal, 1:0.

Golin e vetëm dhe të fitores e realizoi Lirim Kastrati në minutën e 31-të të ndeshjes.

Ndonëse u shënua vetëm një gol, “Dardanët” kishin edhe raste të tjera për shënim, por pa sukses.

Kosova i luajti minutat e fundit të ndeshjes me një lojtar më pak, pas përjashtimit me të kuq të Ibrahim Dresheviçit.

Vlen të ceket se në këtë ndeshje për Kosovën debutoi edhe Armend Thaqi, futbollisti i Ballkanit, i cili luajti nga minuta e 89-të.

Postime të ngjajshme
Sport

Intervistë ekskluzive me yllin e skuadrës së Arbërisë

Sport

Diplomati serb frikësohet nga lista e publikuar e kabinetit të presidentit të ardhshëm të SHBA’së, Joe Biden

Sport

SUPERLIGA LIVE: Llapi – Prishtina & Trepça ’89 – Besa

Sport

Feronikeli pretendon se FFK-ja në krye me Agim Ademin po i favorizon ekipet e Gjilanit