Sport

Kosova-Spanja, dallim shumë i madh në vlerat e të dyja ekipeve

Kosova e zhvillon ndeshjen e tretë në muajin shtator në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror.

Përballë “Dardanëve” në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zbresë Spanja, shkruan Gazeta Express.

Ish-kampioni i botës dhe i Evropës përballet për të dytën herë me Kosovën. Ndeshja e parë e zhvilluar në Sevilla përfundoi 3:1 për Spanjën.

Sipas Transfermarkt, dallimi në vlerën e dy ekipeve është jashtëzakonisht i madh.

Spanja vlerësohet me 729.5 milionë euro, kurse Kosova me 60.43 milionë.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar