Sport

Kosova sonte kërkon ta bëj mrekullinë ndaj nënkampiones së botë

Sonte me fillim nga ora 18:00, Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll do të takohet me Suedinë

Ky do të jetë takimi i fundit në kualifikueset për Euro 2022, shkruan Gazeta Olle

Ndeshja me suedezët do të jetë e vështirë, pasi dihet kualiteti i lartë i nënkampionit të botës.

Suedia udhëheq në grup me 10 pikë nga 5 ndeshje. Mali i Zi është i dyti me 4 pikë, ndërsa vendet tre e katër janë për Rumaninë e Kosovën me nga 3 pikë.

Matematikisht ende kemi gjasa për kualifikim, por Suedia është niveli më i lartë i mundshëm botëror dhe është favorite për ta fituar ndeshjen.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien