Sport

Kosova – San Marino, formacionet e mundshme

Kombëtarja e Kosovës do të përballet me San Marinon në një miqësore.

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë një ndeshje miqësore me Kombëtaren e San Marinos në stadiumin “Fadil Vokrri” sot me fillim nga ora 18:00, shkruan lajmi.net.

Në përbërje të kosovarëve kanë ardhur lojtarë të rinjë si Astrit Selmani, Zymer Bytyqi, Lorik Emini dhe Valmir Sulejmani. Challandes pritet të inkuadrojë të rinjtë për të parë potencialin e tyre.

Megjithatë, Lajmi.net. ju sjell një formacion të mundshëm të cilin Kosova do të mund të paraqitej sot ndaj San Marinos.

Formacioni është një kombinim i eksperiencës dhe të rinjëve, Emini, Bytyqi dhe Ajdini pritet të startojnë sot në një formacion të fortë në përbërje me lojtarë si Muriqi e Rrahmani.

Milot Rashica do të mungojë në këtë takim shkaku i lëndimit.

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj San Marinos:

Postime të ngjajshme
Sport

Benit Ferizi vazhdon me skuadrën e SC Besiana Internacional

Sport

Rashica në Premierligë, vjen reagimi i Munishit

Sport

Prezantimi i veçantë i Milot Rashicës te Norwichi me flamur të Kosovës

Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria