Sport

Kosova pas dy ditësh zhvillon ndeshjen e radhës: Ky do jetë ekipi kundërshtar

Dy humbjet radhazi kundër Maqedonisë së Veriut në udhëtim si dhe Sllovenisë në shtëpi kanë lënë një shije të hidhur në Kombëtaren e Kosovës dhe kjo u tregua edhe një deklarata e trajnerit Bernard Challendes dhe lojtarëve në konferencën për medie, raporton KosovaPress.

Por, tani nuk ka kohë për të vajtuar situatën e krijuar, pasi me 14 tetor, Kosova do të ballafaqohet me Greqinë në udhëtim.

Greqia është një tjetër rival i vështirë pasi kryeson grupin me 7 pikë të mbledhura, aq sa ka edhe Sllovenia në vendin e dytë.

Ndërsa grupin e mbyllin Kosova dhe Moldavia me vetëm nga një pikë.

Postime të ngjajshme
Sport

Ndeshja mes Feronikelit dhe Llapit u përcoll nga personi i rëndësishëm i UEFA-së, ja arsyeja pse ai është në Kosovë

Sport

Ramadani flet për përballjen me Ballkanin, ka disa fjalë edhe për gjyqtarin Dardan Çaka

Sport

Shënoi supergol në ndeshjen e sotme, flet Yll Hoxha

Sport

Feronikeli më në fund fitoi, tani kjo është skuadra më e dobët e 5 javëve të fundit në Superligë