Sport

Kosova në vazon e 5-të të shortit për kualifikimet e Botërorit Katar 2022

Janë zbuluar vazot për kualifikimet në Kampionatin Botëror 2020 që mbahet në Katar.

Kosova do të jetë në vazon e pestë për këto kualifikime. Shorti do të tërhiqet në muajin dhjetor 2020.

Kombëtarja jonë ndodhet në një vazo me Qipron, Armeninë, Ishujt Faroe, Estoninë, Azerbajxhanin, Lituaninë, Letoninë dhe Andorrën.

‘Dardanët’ nuk mund të jenë në të njëjtin grup me Rusinë, Serbinë dhe Bosnjën, si dhe me ekipet që janë në të njëjtën vazo.

Ndërkohë, Shqipëria ndodhet në vazon e katërt.

Postime të ngjajshme
Sport

Vendi dhe ora përballjes së shumëpritur mes Khabib e Gaethje

Sport

Dikur punëtor i ndërtimtarisë, tani firmos me Newcastle United

Sport

Premierliga vjen sot me ndeshje të mëdha

Sport

Në këtë vend dënoheni me dy vjet burg nëse s’mbani maskë