Sport

Kosova në tetor luan miqësore me këtë kombëtare

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Muaji shtator vë Kosovën para dy kundërshtarëve shumë të fortë në kualifikimet për Euro 2020.

‘Dardanët’ më 7 shtator në ‘Fadil Vokrri’ presin Çekinë, ndërsa më 10 shtator janë mysafirë të Anglisë në Southampton.

Kosovën dy ndeshje e presin edhe në muajin tetor, dhe njëra prej tyre është miqësore.

Është Kombëtarja e Gjibraltarit që mund të vizitojë Kosovën, për një miqësore më 10 tetor.

Më 14 tetor, Kosova po ashtu në ‘Fadil Vokrri’ takohet me Malin e Zi.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv