Sport

Kosova me tri xhudiste në Kampionatin Evropian në Pragë

Sot fillon Kampionati Evropian i xhudos në Pragë të Çekisë.

Ekipi Kosovar i xhudos do të jetë pjesëmarrës në Kampionatin Evropian për Seniorë.

Atje do të marrin pjesë 40 shtete, mbi 340 garues, nga e gjithë Evropa.

Kosova në këtë Kampionat do të përfaqësohet me 3 garuese e ato janë:

1.Distria Krasniqi (-48kg)

2.Flaka Loxha (-57kg)

3.Loriana Kuka (-78kg)

Distria Krasniqi dhe Flaka Loxha ndeshen nesër kurse Loriana Kuka ndeshet pasnesër.

Shpresojmë dhe besojmë në suksese të të trija xhudisteve tona në këtë Kampionat Evropian për Seniorë.

Ekipi atje po udhëhiqet nga trajneri i reprezentacionit Driton Kuka, sot ka udhëtuar edhe kryetari i Federatës Agron Kuka.

Postime të ngjajshme
Sport

Këto janë ekipet dhe lojtarët me vlerën më të madhe në Superligën e Kosovës

Sport

Drenica në krizë pas tri humbjeve radhazi

Sport

Holanda vs Kosova, kuotat e bastoreve për këtë ndeshje

Sport

Studimi gjerman tregon se si koronavirusi e prek trurin e pacientëve