Sport

Kosova më e mirë se Suedia në 40 minutat e pjesës së parë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kanë përfunduar 40 minuta të pjesës e parë e miqësores në mes të Suedisë dhe Kosovës

Kosova ka qenë më e mirë se Suedia në pjesën e parë të miqësores që po zhvillohet në Doha të Katarit.

Madje Kosova ka pasur dy mundësi ideale për të shënuar gol.

Fillimisht ishte Flamur Kastrati që pati një mundësi ideale për të shënuar me kokë në minutën e 27-të por priti portieri suedez, Abrahamsson.

Dy minuta më vonë mundësi të mirë për të shënuar pati edhe Aliti por goditja e tij përfundojë jashtë portës.

Suedia shënoi një gol por ai u anulua pasi që ishte në pozitë jashtëloje.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv