Sport

Kosova luan sot në Prishtinë ndaj Polonisë në kuadër të kualifikimeve për Botëror

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave do të përballet të enjten (sot) me Poloninë në ora 16:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, raporton Zeri.info.

Kjo ndeshja i takon kualifikimeve për Kampionatin Botëror 2023.

Në katër ndeshjet e deritashme “Dardanet” kanë realizuar një fitore, një barazim dhe kanë pësuar dy humbje dhe renditen në pozitën e parafundit (pesë) me katër pikë të mbledhura.

Polonia aktualisht është e dyta në renditje, me dy pikë më pak se kryesuesja e grupit Norvegjia.

Përveç ndeshjes me Poloninë, Kosova do ta zhvillojë edhe një ndeshje tjetër në kuadër të Grupit F, ku më 30 nëntor, në Prishtinë, do të takohet me Shqipërinë.

Related posts
Sport

Shënohen dy gola të shpejtë në klasiken: Dortmund - Bayern

Sport

Humbje e hidhur e Barcelonës në “Camp Nou”

Sport

Xhaka rikthehet në stërvitje të plota, Arteta tregon kur do të jetë i gatshëm

Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *