Sport

Kosova ka ende gjasa: Ndeshjen e radhës e zhvillon me këtë datë

Kombëtarja e Kosovës dje pësoi humbje në momentet e fundit në udhëtim të Sllovenia (1 – 2).

“Dardanët” ishin në epërsi me golin e Vedat Muriqit, por sllovenët arritën ta përmbysin rezultatin, derisa golin e fitores e realizuan në minutën e fundit nga një penallti e dyshimtë (90+2).

Pavarësisht, që ende s’kanë fituar në këtë edicion të Ligës së Kombeve, Kosova ka gjasa reale që të mbetet përsëri në grupin C.

Djelmoshat tanë iu nevojitet vetëm barazimi ose më shumë në ndeshjen e ardhshme ndaj Moldavisë që zhvillohet në “Fadil Vokrri”.

Kosova e pret Moldavinë me 18 nëntor, Kombëtare që gjithashtu nuk ka fituar asnjë ndeshje duke regjistruar katër humbje dhe një barazim.

Postime të ngjajshme
Sport

Edukatë shembullore e skuadrës së Istogut

Sport

Flitej për Milanin, Liverpoolin e Dortmundin, por Rashica ....

Sport

PSG arrin fitore të madhe ndaj Man United – Barça, Juventusi dhe Chelsea kryejnë detyrën

Sport

Barcelona e kalon lehtësisht Ferencvarosin