Sport

Kosova – Gambia, dardanët premtojnë maksimumin

Kombëtarja e Kosovës në futboll, sot zhvillon ndeshjen e dytë miqësore në Kampin që po e zhvillon në Antalia të Turqisë.

“Bardanët” janë vendosur në Antalia qysh në ditën e diel, derisa të martën ata luajtën një miqësore me Guinenë të cilën e humbën me rezultat 2:1, shkruan Demokracia.com.

Ndeshja e dytë po pritet më me entuziazëm dhe futbollistët që kryesisht janë të rinj dhe shumë prej tyre për herë të parë të grumbulluar, premtojnë maksimumin në fushë.

Ndeshja Kosova – Gambia, luhet sonte nga ora 19:00 dhe pritet një sfidë mjaftë joshëse.

Dardanët dje kanë kryer stërvitjen e fundit dhe Demokaca.com që është afër ekipit kombëtar ka parë një atmosferë të mirë derisa asnjë futbollist nuk ka shfaqur ndonjë shqetësim të madh që mund t’ia rrezikoi ndeshjen.

Postime të ngjajshme
Sport

Elseid Hysaj mbetet në Serie A, gjen akordin me klubin e njohur

Sport

Ja çfarë kishte thënë Eriksen për Kosovën kur ishte në Prishtinë

Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë