Sport

Kosova aranzhon miqësore me këtë përfaqësuese

Kombëtarja e Kosovës në futboll pritet të luaj një miqësore gjatë verës.

IndeksOnline mëson se ekipi i Bernard Challandes do të luaj miqësore kundër Kombëtares së San Marinos.

Ndeshja mes Kosovës dhe San Marinos pritet të zhvillohet më 1 qershor në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ – Prishtinë.

San Marino gjendet e 210-ta në ranglistën e FIFA-s. Në tre ndeshjet e fundit, ajo ka pranuar 10 gola dhe s’ka shënuar asnjë (Angli 5-0, Hungari 0-3 dhe Shqipëri 0-2).

 

Futbollisti me vlerën më të madhe te kjo kombëtare është Filippo Berardi me 225 mijë euro. Ai luan te skuadra e US Vibonese.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s