Lajme

Kosnett flet pas takimit me Kurtin, tregon se çfarë është biseduar

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, është shprehur pas takimit që ka zhvilluar me liderin e Lëvizjes vetëvendosje, Albin Kurti, shkruan Gazeta Metro.

Kosnett ka shkruar në Twitter, për takimin me liderin e VV’së, Albin Kurti.

Ai ka thënë se ka uruar Kurtin për fitoren e saj si dhe kanë diskutuar për hapat e mëtutjeshëm të Kosovës.

Tutje ka shkruar për formimin e shpejt të Qeverisë dhe adresimin e sfidat urgjente.

“I gëzuar që u takova me Albin Kurtin për të uruar Lëvizjen Vetëvendosje në fitoren e saj dhe për të diskutuar hapat e Kosovës në të vazhdim. Nxisim palët të punojnë shpejt për të formuar një qeveri dhe kuvend për t’u shërbyer të gjithë qytetarëve dhe për t’i adresuar sfidat urgjente”, ka shkruar ai në Twitter./gazetametro.net

Postime të ngjajshme
Lajme

“Kërset” dajaku ndërmjet disa vajzave në Ferizaj

Lajme

“Jerusalemi real i Kosovës dhe shqiptarëve është Mitrovica”

Lajme

Adoleshentja gjendet e vdekur, mbështjellë në plastikë në një depo

Lajme

“No comment” – Reagimi i Florentina Gjergjaj pasi doli video dëshmia se si u vodhën votat për ta bërë Meliza Haradinajn deputete